درخواست طراحی / چاپ

چگونه یک تبلیغ چاپی کارآمد بنویسیم

                  

1- تیتر

تیتر اولین خط نوشتار شماست که خواننده در تبلیغات چاپی شما می بینید. یک تیتر قوی و جذاب مشتری های بالقوه را جذب کرده و انها را ترغیب می کند تا به خواندن بیشتر در مورد محصولات و خدمات شما بپردازند. تعدادی از تیترهای نمونه از تبلیغات چاپی در ادامه می آید:

- کمکی برای خوابی آرام : تبلیغی برای لباس خواب

- قدرت بدون کنترل هیچ است: تبلیغی برای تایر

- زمان آن است که دست رد به سینه غذاهای نامرغوب بزنید: تبلیغی برای سس های مایونز

2- تیترهای فرعی

تیترهای فرعی در تمام تبلیغات چاپی وجود ندارد. یک تیتر فرعی برای تبلیغات چاپی اختیاری است امام هدف از آن گسترش و بسط دادن تیتر اصلی شماست و خواننده را با جزئیات بیشتری اگاه می کند.

- تیتر: برای 9 ماه از او جوری مراقبت کنید که کس دیگری نمی تواند.

- تیتر فرعی :ما برای کمک به شما حضور داریم.

- تیتر: کاملا جدید.

- تیتر فرعی : آخرین باری که در مورد آن شنیدیدو کاملا حقیقت داشت چه زمانی بود؟

3- فضای خالی

صرف اینکه یک تبلیغ چاپی تمام صفحه را خریداری می کنید دلیل نمی شود که باید تمام صفحه آن را با تصویر و متن پر کنید. فضای خالی که باید در تبلیغ شما وجود داشته باشد به همان اندازه متنی که برای آن می نویسید و تصاویری که استفاده می کنید اهمیت دارد.

هنگامی که صفحه تبلیغ شما دارای فضای خالی باشد جذابیت دیداری آن بیشتر می شود که خوانندگان بیشتری را جذب آگهی شما می کند. اگر تبلیغات شما باعث جذب خواندده نشود، حتی اگر کسی هم آن را بخواند تمایلی به ادامه آن تا آخر نخواهد داشت.

4- تصاویر

در تبلیغات چاپی احتیاجی به تصویر عکس نیست. اما اگر از تصاویر مناسب استفاده نمایید، ظاهر تبلیغ شما نیز آراسته می شود. هر گونه تصویری که استفاده می کنید باید کاملا هماهنگ و مطابق بلا تبلیغ و متن شما باشد. استفاده از تصاویر در تبلیغات تنها جنبه زینتی و زیبایی ندارد. استفاده از عکس در تبلیغات چاپی مفید و خوب است اما، اگر محصول مورد تبلیغ شما فنی و تخصصی باشد بهتر است از مواردی غیر از عکس هم استفاده نمایید. زیرا تصاویر گویای همه جزئیات نیستند. می توانید از عکس های متعددی استفاده کیند. به عنوان مثال هنگامی که قصد نشان دادن کاربرب محصولی را دارید استفاده از عکسهای متعدد می تواند گویا و بیان کننده باشد. امام با این حال باید توجه داشته باشید که از استفاده بیش از جد از عکس در تبلیغ به منظور آراستن آن خودداری نمایید.

5- بدنه تبلیغ

بدنه متن تبلیغ شما باید به زبان و لحن محاوره ای باشد. استفاده زیاد از نوشتار و متن نیز مناسب نمی باشد.

شما برای نوشتن جای زیادی در تبلیغ خود ندارید. از هر کلمه به بهترین شکل استفاده نمایید. هر جمله باید به نحوی نشان دهد که محصول شما چیست و چه دلیلی برای مشتری دارید که محصول شما را انتخاب کند. مشتری شما حتما مشکلی دارد مانند مشکل تنفسی، ماشین قدیمی و یا رژیم غذایی خاص و شما در تبلیغ چاپی خود در حال ارائه راه حل مناسبی برای این منظور هستید مثلا فروش قرص های تنفسی،اتومبیلهای اسپرت جدید و یا مواد غذایی خاص بدون قند و چیپس های بی چربی.

بیشتر تبلیغات چاپی که در مجلات وجود دارد دارای متنهای کوتاهی هستند مگر اینکه موضوع تبلیغ دارو باشد که نیازمند آنست که اطلاعات پزشکی و قانونی در خصوص دارو و تاثیرات جانبی استفاده از آن ارائه می شود. برای روشن شدن مطلب به آگهی های داروها توجه نمایید و و متنهای توضیحی آن را ملاحظه فرمایید. متن های تبلیغات چاپ نباید خیلی طولانی باشد. چیزی که می نویسید برای تبلیغات است نه کتاب و ضمنا قرار نیست کوچک ترین جزئیات مربوط به شرکت را در تبلیغات آورده توضیح دهید.

6- درخواست برای اقدام

خب، حالا مشتری باید چه کاری انجام دهد؟ اگر به آنها نگویید، از کنار تبلیغ شما می گذرند و به انجام کار دیگری مشغول می شوند.

از آنها بخواهید که همین حالا تماس بگیرند، از وب سایت شما بازدید نمایند، تا پیش از یک زمان مشخص برای استفاده از تخفیف نسبت به خرید اقدام کنند، نمونه آزمایشی دریافت کنند و یا هدیه ای با سفارش خود داشته باشند. شما از مشتری می خواهید که همین حالال اقدام نماید چیزی که معمولا هرگز انجام نمی دهند مگر اینکه در خواستی یا ترغیبی برای آن وجود داشته باشد.

7- اطلاعات تماس

هرگز فراموش نکنید که اطلاعات تماسی خود را نیز ارائه دهید. از دادن صرف آدرس وب سایت خود پرهیز کنید. زیرا برای مشتری ممکن است کار آسانی نباشد که در هر زمان به وب سایت شما مراجعه می کنند. در تمام تبلیغات چاپی خود اطلاعات تماس را با جزدیات کامل بیاورید. تنها متنی که نباید در آن صرفه جویی کردن ارائه اطلاعات تماسی با تمام جزدیات است.

آنچه لازم دارید اینست که به هر یک از مشتری های هر گونه مرجع ممکنی را برای تماس با شما ارائه دهید. هرگز تصور نکیند که همه به وب سایت شما سر خواهند زد و یا برقراری تماس تلفنی برای همه آسان است و با دیدن شماره های شما در تبلیغ فورا تماس خواهند گرفت.

برای مشتریان انتخابهای متعدد و متنوعی برای تماس فراهم سازید تا این مکان را داشته باشند که بتوانند همین حالا با شما تماس بگیرند.

برای چاپ تراکت بر روی لینک کلیک کنید.